• Aktualności

            • Z wizytą w Kole Polskiego Związku Wędkarskiego

            • W ubiegłym tygodniu dzieci z klasy 2a odwiedziły siedzibę Koła Nr 35 PZW w Nowym Mieście Lubawskim. Pan Karol Chrapiński udzielił uczniom wielu ciekawych informacji.

              Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje Koło, jakie są jego zadania oraz jak wygląda praca Zarządu Koła. Poznaliśmy również gatunki ryb występujące w okolicznych zbiornikach wodnych. Niewątpliwą atrakcją była kronika Koła oraz zdobyte puchary! 🏆

              Bardzo serdecznie dziękujemy za wizytę!

            • ZDROWO I SPORTOWO PRZYWITALIŚMY WIOSNĘ!

            • 21 marca w sportowym stylu uczniowie klas 1-3 przywitali wiosnę i pożegnali zimę.
              W tym dniu na  uczniów czekało wiele atrakcji. Począwszy od zajęć plastycznych po konkurencje sportowe. Uczniowie klas drugich przygotowali również zdrowe i kolorowe kanapki, które zostały zjedzone z ogromnym apetytem.

              Następnie dzieci spotkały się na sali gimnastycznej. Po wspólnej rytmicznej rozgrzewce mogli sprawdzić swoje umiejętności w kilku konkurencjach sportowych. Wszystkie zadania wymagały zwinności, szybkości oraz sprytu, którego naszym uczestnikom nie brakowało. Widać było niesamowite zaangażowanie wśród uczniów, co przełożyło się na wspaniałą atmosferę i świetną zabawę. Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w zorganizowaniu sportowych wyzwań!

              Wiosno przybywaj! Czekamy na Ciebie!

              Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wyjątkowego dla dzieci dnia!

            • Światowy Dzień Zespołu Downa

            • 21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. 

              Dzieci z naszego przedszkola także włączyły się w obchody tego wyjątkowego dnia, zakładając dwie różne, kolorowe skarpetki. Poprzez niepasujące skarpetki, zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy, z którymi borykają się osoby z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący, dodatkowy chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka. 

              Jest to wyjątkowy dzień, który pozwala zwiększyć świadomość społeczną, uczy tolerancji, akceptacji i zrozumienia.

            • Miejski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

            • Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces na Miejskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 20 marca 2024 roku.

              W kategorii młodszej (klasy V – VI) zespół naszej szkoły w składzie: Julia Cherkowska, Julia Chełkowska, Piotr Nadolski oraz Fabian Plitt zajęli pierwsze miejsce.

              W kategorii starszej (klasy VII – VIII) zespół naszej szkoły w składzie: Sebastian Opasik, Michał Zakreta oraz Adrian Cherkowski również zajęli pierwsze miejsce.

               Obie grupy będą  reprezentować Nowe Miasto na turnieju Powiatowym BRD.

              Do turnieju uczniów przygotowali: Pani Zyta Sadowska, Pan Andrzej Czepek oraz Pani pielęgniarka  Dorota Marchlewska. Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za ich zaangażowanie.

            • Wielkanocna Zbiórka Żywności 

            •  

              15 i 16 marca można było spotkać naszych wolontariuszy w sklepach spożywczych, gdzie zachęcali kupujących do włączenia się w akcję Wielkanocnej Zbiórki Żywności. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy. 

            • Rekrutacja do przedszkola

            • Szanowni Rodzice!

              Od 12 marca do 01 kwietnia 2024r. odbędzie się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych. Prezentujemy Państwu komunikat w sprawie wolnych miejsc w danych grupach wiekowych i zapraszamy do zapisania Waszych dzieci do naszego przedszkola.

            • Integracyjny wyjazd klas piątych – Kacze Bagno

            •  

              W dniach od 4 do 5 marca 2023 roku uczniowie klas piątych odbyli wyjazd integracyjny do Kaczego Bagna - Miejsca Inicjatyw Pozytywnych. Podczas pobytu brali udział w różnorodnych warsztatach, takich jak bębniarskie, integracyjne, sztuki chodzenia na szczudłach, ceramiczne, taneczne z ogniem oraz pieczenia chleba. Dodatkowo, uczestniczyli w licznych grach, zabawach, roztańczonej dyskotece, a także mieli okazję delektować się widowiskiem tańca z ogniem, perfekcyjnie przygotowanym przez doświadczonych instruktorów. Wszyscy uczniowie zakończyli wyjazd z uśmiechem na twarzy, bogatsi o nowe doświadczenia. Opiekunami podczas wyjazdu byli: Pani Joanna Szajewska-Psiuk, Pani Katarzyna Ornowska, Pani Zyta Sadowska oraz Pan Piotr Lewandowski.

            • Żywa lekcja przyrody w klasie 2b

            • Żywa lekcja przyrody w klasie 2b podczas wizyty w siedzibie PZW.  

              Dziękujemy Panu Karolowi Chrapińskiemu za gościnę i dużą dawkę wiadomości na temat okolicznych zbiorników wodnych, wędkarstwa i działalności PZW w Nowym Mieście Lubawskim.

            • „W pustyni i w puszczy” na wieszakach

            •  

              Uczniowie klasy 6a w ciekawy i kreatywny sposób podsumowali pracę z powieścią Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”. Zrealizowali projekt edukacyjny polegający na zgromadzeniu informacji związanych z lekturą i umieszczeniu ich na wieszakach. W ten sposób nie tylko utrwalali wiedzę o lekturze, lecz również rozwijali wyobraźnię, talenty plastyczne, umiejętności kartograficzne, stawali się projektantami i konstruktorami swoich dzieł. „Lekturową garderobę”  można obejrzeć w sali 26.  Gratulacje dla uczniów klasy 6a!

            • GEOPLANETA

            • Wyniki konkursu GEO-PLANETA 28 listopada 2023 roku odbył się w naszej szkole po raz kolejny Ogólnopolski Konkurs Geograficzny "GEO-PLANETA" w formie testowej. Uczestniczyło w nim pięcioro uczniów: Mateusz Woldan (VIIa), Zofia Dobrzyńska (VIb), Aleksander Zagórski (VIb), Bartosz Dąbrowski (VIa) i Konrad Teska (VIa). Maksymalna ilość punktów to 33. Otrzymaliśmy wyniki tego konkursu, które przedstawiają się następująco: a) Zofia Dobrzyńska 26 punktów - dyplom wyróżnienia za bardzo dobry wynik, b) Aleksander Zagórski 26 punkty - dyplom wyróżnienia za bardzo dobry wynik, c) Bartosz Dąbrowski 22 punkty – dyplom uznania, d) Konrad Teska 20punktów - dyplom uznania, e) Mateusz Woldan 19 punktów – dyplom uznania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            • Wizyta w Gruzowni

            • Uczniowie klasy 2b z wizytą w MCK-Przetrzeń Gruzownia- w ostatnim dniu wystawy "Batik Przasnyski". Dziękujemy pani Natalii za profesjonalny wykład.

            • Lapbooki na geografii

            • Uczniowie klasy VIb na lekcjach geografii poznawali środowisko przyrodnicze i ludność Europy. W ramach powtórzenia wiadomości z tego działu w domu, indywidualnie lub w grupach pracowali metodą projektu, tworząc geograficzne lapbooki. Powstały piękne i niezwykle pomysłowe dzieła zawierające układanki, pytania, fotografie, ciekawostki, zagadki, krzyżówki i rysunki związane z danym tematem.  Mam nadzieję, że taka forma pracy wpłynie na lepsze zapamiętanie tych zagadnień. Gratulacje dla uczniów klasy VIb.

            • POCZUJ CHEMIĘ DO FIZYKI!

            • Dziś uczniowie klas 1-5 mieli możliwość wzięcia udziału w niecodziennej lekcji pt.: "Poczuj chemię do fizyki", którą poprowadziła grupa Zaelektryzowani. Uczestnicy zajęć byli świadkami niecodziennych eksperymentów z dziedziny fizyki i chemii.

            • Zawód handlowca- spotkanie z uczniami ZSZ w Kurzętniku

            •  

              W dniu 23 lutego 2024r.gościli u nas uczniowie klasy 4 Technikum Handlowego z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku wraz z nauczycielką Panią Bożeną Zalewską. Przybliżyli uczniom zawód sprzedawcy i technika handlowca. Uczniowie klas ósmych naszej szkoły w trakcie lekcji mogli zapoznać się z urządzeniami stosowanymi w handlu -metkownicą i kasą fiskalną. Z pewnością przybliżyło to ich wiedzę na temat tych zawodów.

            • Spotkanie integracyjne klasy 5B


            • W dniu 23.02.2024 r. w godzinach popołudniowych odbyło się w naszej szkole niecodzienne spotkanie integracyjne uczniów klasy 5 b i rodziców  wraz z wychowawcą i pedagogiem specjalnym.  To wydarzenie nie tylko dążyło do zacieśnienia więzi w społeczności szkolnej, ale także miało na celu stworzenie okazji do nawiązywania kontaktów oraz kreowania atmosfery wzajemnej współpracy i integracji.

              Głównym celem tego wydarzenia było nie tylko umożliwienie nawiązania kontaktów w społeczności szkolnej, lecz także wspólna zabawa. Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania wszystkich uczestników, a następnie przeniosło się w świat radosnej zabawy. Dzieci, wraz z zaangażowanymi rodzicami, wzięły udział w różnorodnych zabawach i konkursach, w tym kreatywnym "słoiku pozytywnych myśli" - pełnym inspirujących słów, które zbudowały pozytywne relacje między uczniami a ich rodzicami.

              Wyjątkową niespodzianką była przygotowana przez uczniów prezentacja taneczna w formie układu do melodii "Belgijka". Tańce te były przygotowane na lekcjach wychowania fizycznego, co dodatkowo podkreślało zaangażowanie uczniów. Rodzice mieli również okazję dołączyć do tańca, tworząc niezapomniane chwile wspólnego radosnego rytmu.

              Atmosfera spotkania była pełna uśmiechów i pozytywnej energii, co dodatkowo umocniło relacje między uczestnikami. Zakończenie wydarzenia było równie urokliwe - wszyscy wzięli udział w przedstawieniu teatralnym, wcielając się w postacie z wiersza J. Tuwima "Rzepka".

              Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę zaangażowanych rodziców za ich aktywność i entuzjazm podczas spotkania. Wspólna zabawa i otwarty dialog nie tylko sprzyjają lepszemu zrozumieniu potrzeb edukacyjnych dzieci, ale również wzmacniają współpracę w całej społeczności szkolnej. Takie wydarzenia to nie tylko czas poświęcony na edukację, ale także okazja do budowania trwałych i cennych relacji z własnym dzieckiem.

               

               

            • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

            • Wczorajsze święto, czyli Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, uczniowie spędzili z polonistkami na różnych ciekawych aktywnościach dotyczących polszczyzny. Z Panią Żanetą Cherkowską uczniowie układali TRIMINO związane z dziełami polskich pisarzy i poetów, wykonywali lekturowe TRIGRAMY , układali TANGRAMY, rozwiązywali krzyżówki, wykonywali kolejne zadania z wykorzystaniem różnym aplikacji. Pani Magdalena Lemanowska przygotowała uczniom zadania ukryte w kodach QR, polonistyczne krzyżówki, łamańce językowe. Uczniowie tworzyli plakaty i chmury wyrazowe oraz częstowali się karteczkami z wyrazami z trudnościami ortograficznymi. Natomiast uczniowie klasy 8b z Panią Jolantą Jonowską zagłębili się w tajniki "Pana Tadeusza", wykonując trudne puzzle lekturowe. Wszyscy świetnie się bawili, odkrywając piękno naszego języka ojczystego.

            • Projekt "SZAFA" w 5a

            •  

              Na lekcjach języka polskiego z panią Żanetą Cherkowską  uczniowie klasy 5a omawiali powieść C.S.Lewisa pt. "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa". Ich pracę z lekturą zwieńczył projekt edukacyjny "SZAFA", nawiązujący do niezwykłej szafy, dzięki której bohaterowie powieści przenosili się do magicznej krainy Narnii. Uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem i pomysłowością, a także wiedzą o lekturze. Ich piękne dzieła można zobaczyć na wystawie w sali 26.

            • Dzień Nauki Polskiej

            • Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w obchodach Dnia Nauki Polskiej. W ramach tego święta uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w niecodziennej lekcji pt. :Poczuj chemię do fizyki, którą poprowadziła grupa zaelektryzowani. Uczestnicy zajęć byli świadkami niecodziennych eksperymentów z fizyki i chemii.
              Ponadto  podczas lekcji geografii, fizyki, chemii uczniowie poznali wybitnych naukowców - Mikołaja Kopernika, Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Karola Olszewskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marię Skłodowską – Curie, Henryka Arctowskiego, Ludwika Hirszefelda, Jana Czochralskiego, Stefana Banacha oraz ich osiągnięcia.
              19 lutego przypada również 551 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika dlatego też dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas  I – III odwiedził niezwykły gość -  Mikołaj Kopernik, w postać, którego wcielił się uczeń klasy VIII b Aleksander Grześkiewicz.  Opowiedział on o odkryciu, dotyczącym  tego, że Słońce znajduje się w centrum, a Ziemia i inne planety krążą wokół niego. Zaprezentował  na modelu w jaki sposób to się odbywa. Dzieci słuchały  jego  opowieści  z  niebywałą  uwagą  i  zainteresowaniem. Zadawały  również pytania, na  które  wybitny  gość  chętnie  i  wyczerpująco  odpowiadał.

            • Walentynki w bibliotece

            • MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK KWITNIE W NASZEJ BIBLIOTECE!

               

                        Jak wszyscy wiemy – 14 lutego obchodzimy Walentynki.
                        Z tej okazji zorganizowano w bibliotece "Randkę w ciemno z książką".
              Zabawa miała na celu promocję czytelnictwa w nietypowy sposób. Książki – Walentynki zapakowane w papier i przyozdobione sercami przyciągnęły do biblioteki mnósto uczniów. Dzieci obiecały, że książkę - niespodziankę rozpakują dopiero w domu, co dla wielu było nie lada wyzwaniem :)

                        W ten sposób w błyskawicznym tempie wypożyczono 65 przygotowanych wcześniej pozycji!       

                        Wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w zabawie życzę udanych randek!

              Pani bibliotekarka Monika